Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

У кого мають зберігатися ключі від Підвалу будинку?

Аватара
 
Сообщения: 119
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Жилищно-коммунальные услуги, защита прав потребителей

У кого мають зберігатися ключі від Підвалу будинку?

Сообщение #1 Pravnik » 13.11.2018, 16:33

Колясочні, комори, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші підсобні і технічні приміщення відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 ЗУ "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" відносяться до допоміжних приміщень багатоквартирного будинку.

Відповідно до п. 6 згаданої вище статті, спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія;

П. 5 даної статі визначає: співвласник багатоквартирного будинку (далі - співвласник) - власник квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку.

Власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку (ч. 2 ст. 4 Закону).
Спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників (ч. 1 ст. 5 Закону).
Спільне майно багатоквартирного будинку не може бути поділено між співвласниками, і такі співвласники не мають права на виділення в натурі частки із спільного майна багатоквартирного будинку.
Стаття 6. Права співвласників багатоквартирного будинку
1. Співвласники мають право:
1) вільно користуватися спільним майном багатоквартирного будинку з урахуванням умов та обмежень, встановлених законом або рішенням співвласників;
Відповідно до п. 3.3.5. Наказу Державний комітету України з питань житлово-комунального господарства
Вхідні двері в технічний підвал, підвал повинні бути замкнені (ключі зберігаються у виконавця послуг, про місце зберігання робиться спеціальний напис на дверях).
За вищевикладених правил, підвал має бути постійно зачинений, а вхідні двері до нього мають бути облаштовані замком. Ключі від таких дверей мають зберігатися у виконавця послуг.
Виконавець послуг - суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору. (абз. 5 Правил)
Проте, це не відміняє того факту, що ключі від дверей до підвалу можуть також знаходитись навіть у кожного співвласника або мешканця будинку. Звичайно, що порядок доступу до підвальних приміщень може бути передбачений рішенням загальнобудинкових зборів. Але не допускається обмеження законних прав окремих співвласників на доступ до таких приміщень, через те, що усі співвласники є рівними в користуванні спільним майном будинку та приміщень.

Аватара
 
Сообщения: 119
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Жилищно-коммунальные услуги, защита прав потребителей

Сообщение #2 Pravnik » 14.11.2018, 14:20

Цікавим є те, що судова практика говорить все-таки про можливість обмежувати доступ окремим співвласникам до підвальних приміщень будинку.

Изображение
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/6870/18
провадження № 2/753/4861/18
"20" червня 2018 р. м. Київ

Коротко: Співвласник будинку відмовляється сплачувати кошти на утримання прибудинкової території, у зв'язку з чим ОСББ обмежило йому доступ до підвалу. Суд відхилив позовні вимоги Співвласника та відзначив законність дій ОСББ.
При цьому позивач придбав у власність нежитлове приміщення 14 липня 2017 року, тоді як ОСББ було створено ще 09 вересня 2016 року та 26 червня 2017 року було затверджено статут, яким визначені права та обов'язки співвласників (зокрема і по сплаті за житлово-комунальні послуги, послуги з утримання будинку, виконання рішень зборів співвласників), компетенція загальних зборів, відповідальність за порушення статуту та рішень статутних органів, де вказано зокрема і про обмеження користування співвласником майном будинку у разі несплати внесків та платежів на утримання будинку (пункт 3 розділу VI статуту).

А відтак із придбанням даного нежитлового приміщення позивач як новий власник набув усіх обов'язків попереднього власника як співвласника та повинен був дотримуватися положень, визначених статутом ОСББ, та виконувати покладені на нього обов'язки, зокрема і сплачувати Об'єднанню співвласників багатокватирного будинку Червоний Хутір за утримання будинку і прибудинкової території пропорційно до загальної площі належних йому нежитлових приміщень, оскільки рішення зборів співвласників є обов'язковими для всіх співвласників, однак позивач не виконував своїх обов'язків, рішень зборів співвласників та вимог статуту.

За таких обставин, наразі немає підстав вважати, що позивачу безпідставно обмежено доступ до приміщення підвалу та що такі дії відповідача порушують його права.
У задоволенні позову ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) до об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Червоний хутір (код ЄДРПОУ 40824206, адреса: м. Київ, вул. Ташкентська, буд. 33) про усунення перешкод у користуванні майном - відмовити.

Аватара
 
Сообщения: 119
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Жилищно-коммунальные услуги, защита прав потребителей

Сообщение #3 Pravnik » 14.11.2018, 22:29

Доволі сумнівні та нерозумні позиції суду та ОСББ, що дозволило собі в супереч закону обмежувати права окремих осіб в доступі до спільного майна будинку все ж таки були обґрунтовано скасовані постановою суду в апеляційному провадженні.

Изображение
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
ПОСТАНОВА
№22-ц/796/7306/2018 Доповідач - Українець Л.Д.
Справа №753/6870/18

Позов ОСОБА_3 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Червоний Хутір про усунення перешкод у користуванні майном задовольнити.
Усунути ОСОБА_3 перешкоди у користуванні майном, що належить йому на праві спільної сумісної власності, як співвласнику багатоквартирного будинку АДРЕСА_1, встановлені рішенням позачергових загальних зборів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Червоний Хутір від 13 листопада 2017 року, шляхом зобов'язання Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Червоний Хутір надати ОСОБА_3 доступ до приміщень загального користування будинку АДРЕСА_1.
Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Червоний Хутір на користь ОСОБА_3 1762 грн. судового збору.

Добавлено спустя 9 часов 34 минуты:
Згідно із ч. 1 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. При цьому відповідно ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Суд першої інстанції не звернув уваги на зазначене, та дійшов хибного висновку про наявність підстав для обмеження у праві користування спільним майном, та як наслідок про відсутність підстав для задоволення позову, тому рішення суду підлягає скасуванню.


Вернуться в Жилищное право



Кто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость