Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

Чи може ЖЕК видати копію ордера чи договору найму?

Аватара
 
Сообщения: 119
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Жилищно-коммунальные услуги, защита прав потребителей

Чи може ЖЕК видати копію ордера чи договору найму?

Сообщение #1 Pravnik » 16.11.2018, 08:45

Умови звернення: заявник є сином померлої особи, на ім'я якої імовірно був виданий ордер на вселення; Заявник має борг по сплаті за житлово-комунальні послуги.

Відповідно до абзацу 2 статті 61 Житлового кодексу Української РСР (далі – «ЖКУ»), договір найму жилого приміщення в будинках державного і громадського житлового фонду укладається в письмовій формі на підставі ордера на жиле приміщення між наймодавцем — житлово-експлуатаційною організацією (а в разі її відсутності - відповідним підприємством, установою, організацією) і наймачем — громадянином, на ім'я якого видано ордер.

Оскільки договір найму житла за адресою: АДРЕСА між наймачем та житлово-експлуатаційною організацією імовірно не укладався, ЖЕК № не має у розпорядженні будь-якого екземпляру відповідного ордера.

Укладання нового договору найму житла при цьому є можливим лише у разі, якщо в наявному ордері на жиле приміщення у якості наймача буде вказана особа, що ініціює укладання такого договору.

Разом з тим повідомляємо, що за статтею 64 ЖКУ члени сім'ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами, несуть усі обов'язки, що випливають з договору найму жилого приміщення. До членів сім'ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім'ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.

Якщо особи, зазначені в частині другій цієї статті, перестали бути членами сім'ї наймача, але продовжують проживати в займаному жилому приміщенні, вони мають такі ж права і обов'язки, як наймач та члени його сім'ї.

Поміж іншого, попри наявність або відсутність належним чином укладених договорів найму жилих приміщень, відповідно до Постанови Верховного суду України від 20 квітня 2016 року № 6-2951цс15, споживачі зобов'язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними.

Відтак, у зв’язку з наявністю несплаченого боргу перед ЖЕК №, просимо найближчим часом сплатити наявну суму заборгованості у розмірі СУМА грн.

Відсутність встановлених законодавством України причин, за яких уможливлюється зменшення суми боргу по сплаті за житлово-комунальні послуги, не дозволяє звільнити боржника від обов’язку оплати наданих послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.

Вернуться в Жилищное право



Кто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость