Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

Припарковане авто на прибудинковій території заважає проходу людей - що робити?

Аватара
 
Сообщения: 175
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Защита прав потребителей

Припарковане авто на прибудинковій території заважає проходу людей - що робити?

Сообщение #1 Pravnik » 23.10.2018, 16:50

Багатьох хвилює питання про те, яким же чином можна вплинути на власників автомобілів, які організовують паркувальні місця натериторії навколо багатоквартирних будинків.

Для вирішення цього питання необхідно звернутися до Законів України:
Стаття 1. Визначення термінів.
прибудинкова територія - територія навколо багатоквартирного будинку, визначена на підставі відповідної містобудівної та землевпорядної документації, у межах земельної ділянки, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди, що необхідна для обслуговування багатоквартирного будинку та задоволення житлових, соціальних і побутових потреб власників (співвласників та наймачів (орендарів) квартир, а також нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку;
- ЗАКОН УКРАЇНИ "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".

Стаття 382. Квартира як об'єкт права власності
2. Усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.
- ЦИВІЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

Стаття 42. Земельні ділянки багатоквартирних будинків
3. Порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначається співвласниками.
- ЗЕМЕЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

Можна зробити висновок про те, що прибудинкова територія не може бути виділена в натурі між співвласниками будинку, а також те, що її призначення полягає в задоволенні потреб усіх співвласників.

Якщо одним із співвласників або іншим суб'єктом встановлено фізичні обмеження щодо цільового використання прибудинкової території співвласниками будинку, які не можуть задовольнити свої потреби, такий суб'єкт вважається тим, що порушує законні права співвласників багатоквартирного будинку. До простих та елементарних потреб співвласників можна віднести: безперешкодний доступ до власного помешкання або приміщень, призначениї для задоволення господарсько-побутових потреб співвласників. Якщо автомобіль загороджує фізично облаштовану та виділену доріжку чи прохід до помешкання, це можна вважати порушенням законних прав та інтересів таких осіб.

Вернуться в Жилищное правоКто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость