Pravnik.com.uaЖиття переможе смерть, а світ – темряву.

Сусід самовільно встановив перегородку в будинку перед входом у горище

Аватар
 
Повідомлення: 281
Зареєстрований: 05.10.2018
Звідки: Київ
Специализация: Захист прав споживачів

Сусід самовільно встановив перегородку в будинку перед входом у горище

Повідомлення #1 Pravnik » 01.11.2018, 12:03

Звернення:

Власник квартири №_ по вул._______ поставив перегородку яка не дає можливості потрапити на горище. Просимо посприяти у вирішенні данного питання.

Відповідь:

Відповідно до п. 8, ч. 1, статті 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (далі – «Закон»), управління багатоквартирним будинком - це вчинення співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов’язків співвласників, пов’язаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку.

Пункт 2 частини 1 статті 1 вказаного Закону зазначає, що допоміжні приміщення багатоквартирного будинку - це приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців (колясочні, комори, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші підсобні і технічні приміщення).

До повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про розпорядження спільним майном багатоквартирного будинку, встановлення, зміну та скасування обмежень щодо користування ним (п. 1 ч. 2 ст. 10 Закону). Рішення зборів співвласників оформляється протоколом, який підписується усіма співвласниками (їх представниками), які взяли участь у зборах, кожен з яких ставить підпис під відповідним варіантом голосування ("за", "проти", "утримався"), за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики (ч. 7 ст. 10 Закону).

Співвласники мають право вільно користуватися спільним майном багатоквартирного будинку з урахуванням умов та обмежень, встановлених законом або рішенням співвласників (п. 1 ч. 1 ст. 6 Закону). Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону, реалізація співвласником своїх прав не може порушувати права інших співвласників.
Відтак, встановлення конструктивних елементів, що обмежують вільний доступ співвласників до спільного майна багатоквартирного будинку, у разі відсутності належного погодження на таке встановлення зборами співвласників, вважається незаконним.

Разом з тим, Житлово-експлуатаційна контора № (далі – «ЖЕК №» або «Підприємство») не володіє інформацією про те, чи проводились збори співвласників стосовно питання встановлення будь-яких перегородок, що ускладнюють або обмежують доступ співвласників до приміщень побутового обслуговування будинку.

Зауважимо, що відповідно до ч. 1 ст. 29 Закону України № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов’язаний забезпечити представникам виконавця комунальної послуги доступ до свого житла, іншого об’єкта нерухомого майна для: ліквідації та відвернення аварій, пов’язаних із наданням відповідної комунальної послуги, - цілодобово; встановлення або заміни санітарно-технічного та інженерного обладнання, проведення технічних чи профілактичних оглядів, зняття контрольних показань вузлів обліку - згідно з умовами договору про надання відповідної комунальної послуги, договору про управління багатоквартирним будинком.

Виходячи з вищевказаного можна зробити висновок про те, що співвласники можуть за власним рішенням встановлювати конструктивні елементи, що відноситимуться до спільного майна багатоквартирного будинку та тим самим обмежувати доступ до деяких допоміжних приміщень будинку, проте лише у разі, якщо це не порушуватиме законні права та інтереси окремих осіб та суб’єктів, зокрема надавачів комунальних послуг, що відповідно до договору про надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території мають право здійснювати безперешкодний доступ до об’єктів нерухомого майна та приміщень, якщо це є необхідним для виконання обов’язків з надання житлово-комунальних послуг (проведення технічних чи профілактичних оглядів, ліквідація аварій тощо).

Додатково повідомляємо, що належне виконання послуг з утримання будинків та прибудинкової території є можливим в тому числі завдяки здійсненню своєчасних платежів та належної оплати споживачами таких послуг.

Відповідно до статті 156 Житлового кодексу України, повнолітні члени сім'ї власника зобов'язані брати участь у витратах по утриманню будинку (квартири) і придомової території та проведенню ремонту.

Таким чином, у зв’язку з необхідністю оплати наявного боргу станом на 1 листопада 2018 року в розмірі 9999,99 грн., просимо Вас та членів Вашої сім'ї виконати обов’язок щодо своєчасної оплати комунальних послуг та сплати наявного боргу. Невиконання встановлених договором та законом обов’язків, а відтак порушення права ЖЕК № на своєчасне отримання оплати за надані послуги надає можливість Підприємству звернутися до суду для примусового стягнення наявної заборгованості. Разом з тим на боржника буде покладений обов’язок сплатити суми боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення оплати, три проценти річних від простроченої суми, судові витрати по справі, а також виконавчий збір у розмірі 10% суми заборгованості (основний борг + усі нарахування).

Аватар
 
Повідомлення: 281
Зареєстрований: 05.10.2018
Звідки: Київ
Специализация: Захист прав споживачів

Повідомлення #2 Pravnik » 02.11.2018, 22:16

386 ЦКУ
Власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.

Аватар
 
Повідомлення: 281
Зареєстрований: 05.10.2018
Звідки: Київ
Специализация: Захист прав споживачів

Повідомлення #3 Pravnik » 19.11.2018, 08:38

Стаття 179. Житлового кодексу Української РСР
Користування будинками (квартирами) державного і громадського житлового фонду, фонду житлово-будівельних кооперативів, а також приватного житлового фонду та їх утримання здійснюється з обов'язковим додержанням вимог Правил користування приміщеннями жилих будинків і прибудинковими територіями, які затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Наказ Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005 № 76 "Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій "
1.4.3. До елементів перепланування жилих приміщень належать: перенесення і розбирання перегородок, перенесення і влаштування дверних прорізів, улаштування і переустаткування тамбурів, прибудова балконів на рівні перших поверхів багатоповерхових будинків.
1.4.5. Для одержання дозволу на переобладнання або перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень їх власник або уповноважена ним особа, наймач (орендар) приміщення за згодою його власника подають до органу місцевого самоврядування заяву про надання дозволу на переобладнання або перепланування.
1. 4. 6. У разі, якщо самовільне перепланування або переобладнання приводить до погіршення технічного стану жилого будинку в цілому та порушуються права інших споживачів, зазначені роботи виконуються виконавцем послуг, питання відшкодування вартості цих робіт власником, наймачем (орендарем) жилого будинку, жилого чи нежилого у жилому будинку приміщення вирішується у судовому порядку.


Повернутись в Житлове право



Хто зараз на форумі