Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

Декларація про відходи: процедура та загальна інформація

 
Сообщения: 187
Зарегистрирован: 08.10.2018

Декларація про відходи: процедура та загальна інформація

Сообщение #1 AndreyPravnik » 15.01.2019, 11:11

Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про відходи»
декларація про відходи — документ, який згідно з цим Законом подають суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів в межах від 50 до 1000.

Відповідно до ст. 17 ЗУ «Про відходи»
суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких Пзув від 50 до 1000, зобов’язані щороку подавати декларацію про відходи за формою та у порядку, встановленими КМУ.

Механізм подання декларації про відходи затверджено постановою КМУ «Про порядок подання декларації про відходи» від 18 лютого 2016 № 118 (далі — Порядок). Пунктом 3 Порядку передбачено, що декларація подається один раз на рік одночасно в паперовій та електронній формі до центру надання адміністративних послуг, який передає її відповідно до органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони довкілля, обласної, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (далі — дозвільний орган), або через електронну систему здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами, порядок функціонування якої визначається Мінприроди, до 20 лютого року, що настає за звітним.

Прийняття декларації про відходи є адміністративною послугою, на яку поширюється дія Закону України «Про адміністративні послуги» від 6 вересня 2012 року № 5203-VI. У жодному з вищезазначених документів відсутня інформація щодо неприйняття документів у разі порушення строків подання. Тому подати декларацію ви зможете й після 20 лютого.

Опис послуги
Згідно чинного законодавства суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів від 50 до 1000, зобов’язані щороку подавати декларацію про відходи.

Критерієм, за яким визначається необхідність подання декларації про відходи, є показник загального утворення відходів, який розраховується за формулою:
Пзув = 5000 х М1 + 500 х М2 + 50 х М3 + 1 х М4, де М1, М2, М3, М4 — маса в тоннах відходів 1, 2, 3 та 4 класів небезпеки відповідно, утворених за попередній рік.

Коли необхідно подавати декларацію
Щороку до 20 лютого року, що настає за звітним (наприклад, до 20 лютого 2019 р. подаються декларацію за 2018 р.)

Як отримати послугу
Суб’єкт господарювання має подати декларацію про відходи через електронну систему здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами.

Строки надання послуги
Дозвільний орган протягом п’яти робочих днів з дня отримання декларації розглядає та здійснює її реєстрацію або надсилає повідомлення із вичерпним переліком зауважень щодо необхідності виправлення/уточнення наданих відомостей.
Суб’єкт господарювання, що подав декларацію, в п’ятиденний строк з дня отримання повідомлення подає виправлену декларацію або уточнену інформацію.

Вартість послуги
Безкоштовно

Результат послуги
Реєстрація декларації про відходи

Відповідальний орган
Міністерство екології та природних ресурсів України, місцеві державні адміністрації

Нормативна база
Постанова КМУ від 18.02.2016 року № 118 «Про затвердження Порядку подання декларації про відходи та її форми»

Стосовно відповідальності за не подання декларації про відходи:
Які штрафні санкції передбачено за неподання у строк декларації про відходи?

Питання встановлення відповідальності за подання Декларації про відходи з порушенням строків залишається не до кінця врегульованим.

Прийняття декларації про відходи є адміністративною послугою, на яку поширюється дія Закону України «Про адміністративні послуги» від 6 вересня 2012 року № 5203-VI. У жодному з вищезазначених документів відсутня інформація щодо неприйняття документів у разі порушення строків подання. Тому подати декларацію ви зможете й після 20 лютого.

Однак пам’ятайте, п. З ст. 42 ЗУ «Про відходи» за порушення строків подання і порядку звітності щодо утворення, використання, знешкодження та видалення відходів передбачена дисциплінарна, адміністративна, цивільна чи кримінальна відповідальність. На сьогодні ця норма не реалізована у КУпАП.

Вернуться в Экологическое правоКто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость