Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

Чи має ЖЕК надавати звіт по виконаним та запланованим роботам, а також фінансовий звіт по будинку

Аватара
 
Сообщения: 181
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Защита прав потребителей

Чи має ЖЕК надавати звіт по виконаним та запланованим роботам, а також фінансовий звіт по будинку

Сообщение #1 Pravnik » 10.01.2019, 16:04

Заявник посилаючись на Правила управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, зокрема на пункти:
3.2. Особа, що здійснює управління будинком, відкриває рахунок в установі банку для отримання та здійснення платежів за житлово-комунальні послуги для кожного окремого об'єкта, наданого йому в управління.
3.11. Особа, що здійснює управління будинком, забезпечує інформацією власників, співвласників, які у будинку не проживають,
та мешканців об'єкта шляхом: особистого прийому фізичних та представників юридичних осіб; адресної розсилки інформаційних матеріалів; розміщення оголошень, звернень, повідомлень та інформаційних листівок у спеціально відведених для цього місцях; проведення зустрічей та загальних зборів тощо.
3.12. Особа, що здійснює управління будинком, звітує перед мешканцями об'єкта, а також власниками, співвласниками окремих приміщень об'єкта, які у ньому не проживають, про проведену роботу, стан виконання договорів, передбачених цими Правилами, перспективних, річних фінансових та господарських планів.
просить надати інформацію:
номер рахунку в банку та виписку руху коштів терміном за 3 роки, залишок коштів на рахунку; надати звіт по будинку стосовно робіт, які зроблені і які плануються виконати на поточний рік та фінансовий кошторис.

Відповідь:
Згадані у Вашому зверненні Правила управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, що затверджені наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009 за № 13 (далі – Правила) встановлюють саме порядок здійснення управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд (далі - управління будинком).

Відповідно до положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875-IV від 24 червня 2004 року (далі – Закон) та Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005 за № 76, ЖЕК є виключно виконавцем, що надає житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору (абзац 5 статті 1 Закону). При цьому, саме управління будинком № по бульвару в м. (далі – Будинок) ЖЕК не здійснює, оскільки відповідно до положень згаданих нормативно-правових актів та укладених зі споживачами договорів він є виконавцем послуг з утримання будинку та прибудинкової території, а не управителем, у зв’язку з чим дія згаданих Правил на наше Підприємство не звернена.

Проте, пункт 2 статті 20 Закону № 1875-IV передбачає право споживача житлово-комунальної послуги одержувати в установленому законодавством порядку необхідну інформацію про перелік житлово-комунальних послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни/тарифу, норми споживання, порядок надання житлово-комунальних послуг, їх споживчі властивості тощо. Разом з тим, у зв’язку із введенням в дію Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII, норми Закону № 1875-IV, що регулюють надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, управління будинком, спорудою або групою будинків, ремонту приміщень, будинків, споруд, вже втратили чинність (підстава – пункт 2 розділу 6 Закону № 2189-VIII).

Відтак, за наявності перелічених вище підстав, наразі ЖЕК не має передбачених законом повноважень стосовно відкриття окремих банківських рахунків для кожного з будинків, через що звітна інформація по відповідним оборотам коштів по них відсутня.

Однак, розуміючи потребу мешканців житлового фонду в отриманні відповідної інформації та здійсненні контролю за використанням сплачуваних коштів, звітуємо про наступне: окрім послуг з утримання та технічного обслуговування Будинку та прибудинкової території, що надаються регулярно та у відповідності до затвердженого графіку виконання таких робіт, у 2015 році за адресою Вашого будинку була виконана перевірка опору ізоляції електропроводки, відремонтовано а/ц покриття – 5,1 м2 та козирків входів до під’їздів будинку – 2 шт., у 2016 році виконана заміна ділянки трубопроводу ЦО – 27 м. п., заміна запірної арматури системи ЦО – 17 шт., заміна трубопроводу ППР ЦО – 35 м. п., заміна крану кульового системи ЦО – 6 шт. та відремонтовано а/ц покриття покрівля – 4 кв. м, у 2017 році встановлені світильники – 3 шт., замінена запірна арматура системи ЦО – 4 шт., замінений трубопровід ВБК – 27 м. п. та замінений трубопровід ХВП – 1 м. п., у 2018 році замінено трубопровід ЦО (труба ППР) – 20 м. п., замінено запірну арматуру системи ЦО – 2 шт., кран кульовий – 2 шт. та установлена запірна арматура системи ЦО – 52 шт.

До запланованих до виконання робіт по Вашому будинку на 2019 рік входять: ремонт східців вхідної групи, ремонт та заміна козирків входів до під’їздів, ремонт а/ц покриття покрівлі, відновлення ізоляції трубопроводів ЦО та заміна запірної арматури системи ЦО.

Окремо відзначимо, що виконання вищезгаданих та інших робіт є можливим виключно за умови належної оплати послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, проте станом на 1 січня 2019 року загальна сума боргу по Вашому будинку перед ЖЕК становить ____ грн. До того ж, сума витрат на утримання Підприємством вказаного будинку вже значно перевищила обсяг грошових надходжень по сплаті споживачами відповідних послуг.

Зауважимо, що відповідні законодавчі зміни, зокрема втрата чинності норм Закону, що регулювали надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, дозволяють стверджувати про потребу в зміні моделі договірних відносин між споживачами та надавачами відповідних послуг. Розуміючи це, наше Підприємство вже зараз пропонує Вам, як співвласнику багатоквартирного будинку, ініціювати проведення загальнобудинкових зборів за для вирішення питання про призначення ЖЕК у якості управителя будинку (ст. 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» № 417-VIII).

Відповідне рішення, що супроводжуватиметься укладанням договорів про управління багатоквартирним будинком, дозволить Вам та всім іншим співвласникам будинку отримувати визначений рішенням перелік послуг за погодженими цінами, а також отримувати детальну фінансову звітність по відповідним оборотам коштів тощо.

Вернуться в Житлово-комунальні послугиКто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость