Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

Договір з ЖЕК не укладений, проте нарахований великий борг

Аватара
 
Сообщения: 170
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Защита прав потребителей

Договір з ЖЕК не укладений, проте нарахований великий борг

Сообщение #1 Pravnik » 23.11.2018, 09:41

Вхідні дані:
Особа не укладала договір на надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та не визнає борг. Окрім цього вважає, що ЖЕК колись здійснив затоплення її квартири, за результатами чого суд визнав обов'язок компенсувати матеріальну шкоду.


Відповідь:
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 20 Закону та ст. 68 Житлового кодексу України, споживач зобов’язаний своєчасно і в повному обсязі вносити плату за надані житлово-комунальні послуги.

Відповідно до Постанови Верховного суду України від 20 квітня 2016 року № 6-2951цс15, споживачі зобов'язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними. Факт відсутності договору про надання житлово-комунальних послуг сам по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг в повному обсязі.

Оскільки діяльність ЖЕК звернена саме на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, а не на окреме обслуговування квартир споживачів, усі співвласники будинків, що обслуговуються відповідними Підприємствами, зобов’язані брати участь у витратах на утримання спільного майна (ч. 1 ст. 360 Цивільного кодексу України (далі – «ЦКУ»).

Окрім цього, фактична відсутність проживаючих осіб у нерухомості, що належить їм на праві власності, не звільняє їх від належних обов’язків власників (ст. 13 Конституції України та ч. 4 ст. 319 ЦКУ).

Також зазначаємо, що особа набуває статусу боржника з моменту появи невиконаного грошового зобов’язання, та незважаючи на строк позовної давності не втрачає його аж до моменту сплати наявного боргу.

Додатково інформуємо, що Підприємству невідома інформація про існуючі судові рішення, в яких винною особою в згаданих Вами судових справах визнано Комунальне підприємство житлово-експлуатаційна контора №.

Відтак, відносини що наразі виникають між Вами, як споживачем та Підприємством, можуть стосуватися лише надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій та обов’язку належної сплати витрат на такі послуги.

Саме тому Підприємство звертається до Вас з проханням виконати належний обов’язок власника нерухомого майна щодо здійснення вищезгаданих витрат та сплати наявного станом на _______ 2018 року боргу у розмірі СУМА грн.

Вернуться в Житлово-комунальні послугиКто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость