Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

Кабіна ліфта перебуває в незадовільному стані, дії ЖЕКу

Аватара
 
Сообщения: 170
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Защита прав потребителей

Кабіна ліфта перебуває в незадовільному стані, дії ЖЕКу

Сообщение #1 Pravnik » 23.11.2018, 11:44

Вхідні дані:
В кабіні ліфта не прибрано, ліфт часто зупиняється, просять замінити сам ліфт на новий.

Відповідь:
Працівниками ЖЕК, зайнятими обслуговуванням житлового фонду, з метою встановлення санітарного та технічного стану здійснено огляд кабіни ліфта, що знаходиться в під’їзді № будинку № за адресою: __________ (далі – «Будинок»).

За результатами проведеного огляду був складений план проведення робіт з технічного обслуговування та поточного ремонту відповідної кабіни ліфта на листопад 2018 року.

Разом з тим наразі вже виконані наступні роботи: прибирання ліфтової кабіни, заміна лінолеуму на підлозі та заміна світильника на стелі ліфтової кабіни.

Додатково повідомляємо, що роботи з заміни самої ліфтової кабіни відносяться до капітального ремонту та не входить до складової структури тарифу на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.

Частина 1 статті 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (далі – Закон № 417-VIII) від 14 травня 2015 року визначає обов’язок співвласників багатоквартирного будинку забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проводити поточний і капітальний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку.

Кожний співвласник несе зобов’язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника (ч. 2 ст. 7 Закону № 417-VIII).

Відтак, оскільки ліфтові кабіни, шахти і машинні відділення ліфтів тощо відносяться до спільного майна співвласників багатоквартирного будинку, здійснення капітального ремонту такого майна має відбуватись за кошт усіх співвласників будинку.

Решта робіт, за якими ЖЕК є виконавцем послуг відповідно до структури затвердженого тарифу, здійснюється виключно за умов належного фінансування та сплати таких послуг усіма співвласниками будинку.

Проте, станом на 1 листопада 2018 року перед ЖЕК по будинку № за адресою:_______ утворився борг розміром СУМА грн.

Невиконання передбачених законом обов’язків співвласників щодо необхідності оплати наданих послуг суттєво порушує інтереси Підприємства, за результатами чого ЖЕК не має змоги відшкодовувати витрати на виконання вищезгаданих робіт.

Співвласники Вашого будинку фактично перешкоджають наданню Підприємством послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій за Вашою адресою проживання та дестабілізують його роботу.

Саме тому ЖЕК звертається до Вас з проханням при можливості закликати співвласників Будинку до активних дій з приводу здійснення оплати наданих житлово-комунальних послуг.

Також вважаємо за необхідне проінформувати Вас, що у зв’язку із прийняттям нового Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 2189-VIII від 9 листопада 2017 року, Підприємство пропонує співвласникам Будинку визначитись до травня 2019 року з управителем багатоквартирного будинку шляхом проведення загальних зборів за для ініціювання питання необхідності укладання договору про управління багатоквартирним будинком (наразі ж ЖЕК відповідно до п. 31 Перехідних положень (Розділ VI) Закону № 2189-VIII надає послуги саме з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій).

Вернуться в Житлово-комунальні послугиКто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость