Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

Чи має ЖЕК прибирати віконні рами (будівельне сміття), що залишили під вікнами будинку

Аватара
 
Сообщения: 171
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Защита прав потребителей

Чи має ЖЕК прибирати віконні рами (будівельне сміття), що залишили під вікнами будинку

Сообщение #1 Pravnik » 17.12.2018, 12:23

До ЖЕК звернувся власник нежитлового приміщення з питанням про те, хто має прибирати віконні рами, які залишили під своїми вікнами (на 1 поверсі) мешканці квартири. Сміття складене у мішки та заважає проходу до нежитлового приміщення (бібліотеки).

Відповідь:
В структуру тарифу, затвердженого міською радою на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій входить послуга з прибирання прибудинкової території. Проте детального тлумачення та списку того, що має прибиратись - немає.

Разом з тим, оскільки п. 2 ч. 1 ст. 13 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" від 06.09.2005 № 2807-IV визначає, що прибудинкові території відносяться до об'єктів благоустрою населених пунктів, а окремим рішенням міської ради передбачена заборона забруднювати довкілля, місця загального користування, засмічувати побутовими відходами, недопалками тощо на об'єктах благоустрою, вважається наступне:
відповідне прибирання віконних рам не включено в поняття "прибирання прибудинкової території" та не входить до структури тарифу, оскільки таке засмічення території є прямо забороненим.

В свою чергу Ст. 152 КУпАП визначає відповідальність за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів (штраф).

Отож, заявникові необхідно звернутися з відповідною заявою до Інспекції з благоустрою, завданнями якої є:
- контроль за станом благоустрою;
- контроль за дотриманням Правил благоустрою території міста;
- притягнення винних до відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою міста;
- профілактика запобігання правопорушень у сфері благоустрою міста.

Більш того, міська рада могла наділити таку інспекцію повноваженнями з приводу складання протоколів за адміністративні правопорушення, чим виключити необхідність залучення правоохоронних органів в принципі.

Вернуться в Житлово-комунальні послугиКто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость