Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

Чи може ЖЕК вплинути на сусідів, що складають речі та курять у під'їзді, вигулюють собак без намордника

Аватара
 
Сообщения: 170
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Защита прав потребителей

Чи може ЖЕК вплинути на сусідів, що складають речі та курять у під'їзді, вигулюють собак без намордника

Сообщение #1 Pravnik » 22.01.2019, 14:22

Відповідно до ч. 1 ст. 319 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ), власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Проте, при здійсненні своїх прав та виконанні обов'язків власник зобов'язаний додержуватися моральних засад суспільства, а його право власності не може використовуватися на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства (абзац 2 ч. 2 та ч. 5 ст. 319 ЦКУ).

Відповідно до ст. 41 Конституції України, право приватної власності є непорушним.

За статтею 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», куріння тютюнових виробів у під’їздах житлових будинків заборонено. Разом з тим, вирішення питань стосовно правомірності паління у заборонених для цього місцях та притягнення винних у цьому осіб належить до компетенції правоохоронних органів України.

До того ж, відсутність належним чином зафіксованих випадків порушення правил утримання собак наразі не дозволяє уповноваженим представникам ЖЕК № скласти протокол про адміністративні правопорушення за статтею 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Питання щодо використання приміщень загального користування будинку вже є врегульованими на законодавчому рівні. Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону № 417-VIII, спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників. Стаття 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (далі – Закон № 417-VIII) зазначає, що до повноважень зборів співвласників багатоквартирного будинку належить прийняття рішень з усіх питань управління, у тому числі про розпорядження спільним майном багатоквартирного будинку, встановлення, зміну та скасування обмежень щодо користування ним.

За статтею 16 Цивільного кодексу України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Додатково повідомляємо, що в результаті здійснення огляду майстром дільниці під’їзду будинку № встановлено, що наявні речі біля дверей квартири № розміщуються там тимчасово. Законних підстав для звернення до мешканців вказаних квартир з проханням прибрати власні речі з підлоги приміщення під’їзду біля вказаних квартир у нашого підприємства немає.

Вернуться в Житлово-комунальні послугиКто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость