Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

Зворотня вимога (регрес) до співмешканців/співвласників квартири або розділення особових рахунків за ЖЕК?

Аватара
 
Сообщения: 170
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Защита прав потребителей

Зворотня вимога (регрес) до співмешканців/співвласників квартири або розділення особових рахунків за ЖЕК?

Сообщение #1 Pravnik » 24.01.2019, 08:14

Відповідно до статті 319 ЦКУ, власність зобов'язує.

Стаття 151 Житлового кодексу УРСР (далі – «ЖК УРСР») зазначає, що Громадяни, які мають у приватній власності жилий будинок (квартиру), зобов'язані забезпечувати його схоронність, провадити за свій рахунок поточний і капітальний ремонт, утримувати в порядку придомову територію.

Статтею 156 ЖК УРСР визначено обов’язок повнолітніх членів сім'ї власника брати участь у витратах по утриманню будинку (квартири) і придомової території та проведенню ремонту.

Відтак, Закон визначає зобов’язання щодо спільної участі усіх співвласників у витратах на утримання будинку і прибудинкової території як солідарний обов’язок.

Зокрема, статтею 541 Цивільного кодексу України (далі – «ЦКУ») визначено, що солідарний обов’язок пов'язаний із неподільністю предмета зобов’язання.

За умовами договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій предметом зобов’язання, пов’язаним з володінням квартири або її частки в багатоквартирному будинку є спільне майно, що має утримуватись, а саме: прибудинкова територія, допоміжні приміщення будинку, конструктивні елементи та внутрішьобудинкові системі, горища та інше, а не сама квартира.

Стаття 544 ЦКУ все ж таки надає змогу вирішити питання щодо права особи, яка виконала солідарний обов’язок, на зворотною вимогу до решти солідарних боржників. За змістом цієї статті вбачається, що Боржник, який виконав солідарний обов'язок, має право на зворотну вимогу (регрес) до кожного з решти солідарних боржників у рівній частці, якщо інше не встановлено договором або законом, за вирахуванням частки, яка припадає на нього. Якщо один із солідарних боржників не сплатив частку, належну солідарному боржникові, який у повному обсязі виконав солідарний обов'язок, несплачене припадає на кожного з решти солідарних боржників у рівній частці.

Отже, Законом визначена обов’язковість усіх співвласників квартири брати участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території, незалежно від розміру їх частки співвласника багатоквартирного будинку та виділу таких часток в натурі.

Предметом зобов’язання, пов’язаним з володінням квартири або її частки в багатоквартирному будинку є спільне майно, що має утримуватись. Тобто поділ або виділ в користування співвласників окремих кімнат квартири не є підставою для зміни або зменшення розміру витрат співвласників, пов’язаних з утриманням будинку та прибудинкової території.
Законом прямо передбачена наявність солідарного обов’язку утримувати спільне майно будинку та належної до нього прибудинкової території.

Виходячи з вищесказаного, обов’язковість участі співвласників в витратах на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій та порядок вирішення фінансових питань між співвласниками вже є прямо передбаченими на законодавчому рівні.

Позовні вимоги позивача мали б стосуватися не необхідності укладення окремих договорів з Підприємством, а лише забезпечення зворотної вимоги (регресу) до кожного з решти солідарних боржників.

Вернуться в Житлово-комунальні послуги



Кто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость