Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

Співвласники багатоквартирних будинків звернулись до ЖЕК з проханням встановити світлодіодні ліхтарі

Аватара
 
Сообщения: 181
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Защита прав потребителей

Співвласники багатоквартирних будинків звернулись до ЖЕК з проханням встановити світлодіодні ліхтарі

Сообщение #1 Pravnik » 05.02.2019, 15:16

В зв'язку з тим, що нам, мешканцям будинків нараховують значні суми за споживання електроенергії, просимо поставити світлодіодні ліхтарі при прибудинковій території, при вході до будинків та у самих під'їздах.

Відповідь:
Комунальне підприємство житлово-експлуатаційна контора № (далі – КП ЖЕК № або Підприємство) є виконавцем послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій та надає послуги відповідно до структури тарифу, затвердженого рішеннями виконавчого комітету міської ради «Про тарифи на житлово-комунальні послуги» (далі – Рішення).

Додатками 1, 2 та 3 до Рішення виконавчого комітету міської ради від ___ 2018 р. № 01 встановлено, що при розрахунку нормативних витрат на освітлення місць загального користування для споживачів послуг з утримання будинків № 8, 10, 12, 14, 16 та 18 по НАЗВА_ВУЛИЦІ, калькуляційною одиницею є 1 кв. метр загальної площі, що перебуває у власності або наймі фізичної чи юридичної особи. Загалом це означає, що заміна ліхтарів на прибудинковій території, при входах до будинків та у самих під’їздах не зможе призвести до зменшення або збільшення розміру витрат споживачів на оплату послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, оскільки потужність та нормативний час роботи відповідних приладів освітлення вже є чітко визначеними та закладеними в поточний тариф, що є затвердженим згаданим Рішенням.

Окремо відзначимо, що надання відповідних послуг є можливим виключно за умови належної оплати послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, проте станом на 1 лютого 2019 року сума витрат на утримання Підприємством вказаних будинків вже значно перевищила обсяг грошових надходжень по сплаті споживачами таких послуг.

Разом з тим, у зв’язку із введенням в дію Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII, норми Закону № 1875-IV, що регулюють надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, управління будинком, спорудою або групою будинків, ремонту приміщень, будинків, споруд, вже втратили чинність (підстава – пункт 2 розділу 6 Закону № 2189-VIII). Як наслідок, виконавчі органи місцевого самоврядування більше не мають повноважень щодо здійснення коригувань або затвердження нових тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Відтак, здійснити коригування поточного тарифу з урахуванням нового рівня витрат на освітлення місць загального користування при використанні енергозберігаючих ліхтарів не вбачається можливим.

Зауважимо, що відповідні законодавчі зміни дозволяють стверджувати про потребу в зміні моделі договірних відносин між споживачами та надавачами відповідних послуг. Розуміючи це, наше Підприємство вже зараз пропонує Вам, як співвласникам багатоквартирних будинків, ініціювати проведення загальнобудинкових зборів за для вирішення питання про призначення КП ЖЕК № у якості управителя Ваших будинків (ст. 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» № 417-VIII).

Відповідне рішення, що супроводжуватиметься укладанням договорів про управління багатоквартирним будинком, дозволить Вам та всім іншим співвласникам будинків отримувати визначений рішенням перелік послуг за погодженими цінами, а також отримувати детальну фінансову звітність по відповідним оборотам коштів тощо.

Вернуться в Житлово-комунальні послугиКто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость