Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

До ЖЕКу звернулись з вимогою надання доступу до даху будинку для встановлення телевізійної антени

Аватара
 
Сообщения: 170
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Защита прав потребителей

До ЖЕКу звернулись з вимогою надання доступу до даху будинку для встановлення телевізійної антени

Сообщение #1 Pravnik » 07.02.2019, 10:09

Відповідно до ч. 2 ст. 8 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (ч. 3 ст. 22 Конституції України).

За статтею 13 Конституції України власність зобов'язує, усі суб'єкти права власності рівні перед законом. Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (далі – Закон) зазначає, що спільне майно багатоквартирного будинку - це несуче-огороджувальні конструкції будинку (в тому числі дах), приміщення загального користування (у тому числі допоміжні) (п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону), до яких в тому числі відносяться горища та інші технічні приміщення (п. 2. ч. 1 ст. 1 Закону). Співвласники багатоквартирного будинку приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому статтею 10 Закону. До повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про розпорядження спільним майном такого будинку, встановлення, зміну та скасування обмежень щодо користування ним (ч. 2 ст. 10 Закону).
Відтак, питання використання горищних приміщень та даху, як спільного майна співвласників багатоквартирного будинку, для встановлення устаткування телеантен має вирішуватись шляхом проведення відповідних загальнобудинкових зборів.

Окремо відзначимо, що відповідно до Закону України "Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки" № 1869-15 та Указу Президента України від 19.08.2002 № 723 "Про Положення про Державний комітет України з питань житлово-комунального господарства", наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005 № 76 затверджено Правила утримання жилих будинків та прибудинкових територій (далі – Правила).

Абзац 2 п. 3.2.5. згаданих Правил визначає, що вхід у горищне приміщення і на дах дозволяється тільки працівникам виконавця послуг, безпосередньо відповідальним за технічний нагляд, і тим, котрі виконують ремонтні роботи, а також працівникам експлуатаційних організацій, обладнання яких розміщене на даху й у горищному приміщенні.

Загалом це означає, що з огляду на наявність положення ч. 2 ст. 8 Конституції України та відсутність нормативних актів Конституційного суду України про визнання деяких положень згаданих Правил неконституційними, вони є такими що підлягають беззаперечному виконанню, що за своєю суттю повністю відповідає принципу верховенства права в Україні.

До того ж, відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Разом з тим, оскільки до визначених законом або затвердженим статутом підприємства повноважень представників ЖЕК не входить надання дозволів або забезпечення доступу до горищних приміщень та даху для встановлення устаткування телеантен, наразі законних підстав для задоволення Вашого звернення ми не маємо.
Вложения
tv.jpg

Вернуться в Житлово-комунальні послугиКто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость