Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

Чи переходить борг за житлово-комунальні послуги до нового власника квартири? Судова практика

Аватара
 
Сообщения: 152
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Жилищно-коммунальные услуги, защита прав потребителей

Чи переходить борг за житлово-комунальні послуги до нового власника квартири? Судова практика

Сообщение #1 Pravnik » 13.02.2019, 08:43

Категорія справи № 357/12180/15-ц

Позивач до придбання квартири за адресою: АДРЕСА_4 не був її власником та споживачем послуг, які надавав відповідач - ОСОБА_2 підприємство «ЖЕК» та не вчиняв правочинів щодо зобов'язання сплати боргу по оплаті послуг за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території попереднього власника квартири ОСОБА_3.

Згідно ч.1 ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обовязки.

Частина 2 ст. 11 Цивільного кодексу України дає невичерпний перелік підстав виникнення цивільних прав та обовязків, зокрема: 1) договори та інші правочини;2) створення літературних, художніх творів, винаходів та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності; 3) завдання майнової (матеріальної) та моральної шкоди іншій особі;4) інші юридичні факти.

Тобто, для того, щоб виникло зобовязання необхідні певні підстави, які або прямо зазначені у ч. 2 ст. 11 ЦКУ, або підстави, які підпадають під ознаки дій, згаданих у ч. 1 ст. 11 ЦКУ.

Ч. 2 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначає склад учасників, які задіяні в сфері надання комунальних послуг : Учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник.

Статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що споживачем є фізична або юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.

Згідно ч.1 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах. При цьому такими учасниками є: споживач, виробник, виконавець. Виробник може бути одночасно і виконавцем.

Згідно статті 29 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» договір на надання житлово-комунальних послуг у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та балансоутримувачем або уповноваженою ним особою.

Згідно ч.1 ст.901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Згідно статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язується вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (виконати роботу, надати послугу, сплатити грошові кошти) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання свого обов'язку. При цьому законодавцем чітко визначено, що зобов'язання: має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та актів цивільного законодавства (ст.526 ЦК України) та належними сторонами (ст.527 ЦК України), тобто боржник має виконати свій обов'язок особисто, якщо інше не передбачено договором.

В судовому засіданні встановлено, що між позивачем та попереднім власником не було укладено договору про сплату ОСОБА_1 боргу за отримані ОСОБА_3 житлово-комунальні послуги до 01.04.2015 року.

Таким чином, на позивача не може бути покладено обов'язок по сплаті заборгованості за надані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території за адресою: АДРЕСА_4, за період часу до 01.04.2015 року, тобто до реєстрації права власності на квартиру за позивачем.

Суд вважає, що на ім'я позивача, як нового власника квартири, відповідачем має бути відкрито особовий рахунок на вищезазначену квартиру, при цьому в особовому рахунку на ім'я позивача із суми заборгованості по сплаті за надані послуги має бути виключена заборгованість попереднього власника квартири, яка утворилась до 01.04.2015 року.

Вернуться в Жилищно-коммунальные услуги



Кто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость