Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

Колізія в Законі Україні "Про житлово-комунальні послуги" № 2189-VIII від 9 листопада 2017 року

В сети
Аватара
 
Сообщения: 175
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Защита прав потребителей

Колізія в Законі Україні "Про житлово-комунальні послуги" № 2189-VIII від 9 листопада 2017 року

Сообщение #1 Pravnik » 19.10.2018, 10:44

Під час ознайомлення з новим Законом України "Про житлово-комунальні послуги" № 2189-VIII від 9 листопада 2017 року (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2189-19) виникли питання щодо вірного тлумачення та застосування окремих положень Закону, зокрема тих, що стосуються технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем електропостачання та газопостачання.

Тому виношу на обговорення дану ситуацію (цитую статті та власний коментар до них).
Обслуговування, поточний ремонт внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують надання відповідної комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і електричної енергії), здійснюються виконавцем такої послуги на підставі відповідного договору із співвласниками. Капітальний ремонт внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують надання відповідної комунальної послуги, здійснюється співвласниками чи залученими ними уповноваженими на виконання таких робіт особами за рахунок співвласників. (ст. 14, ч. 3 Закону)

Кошторис витрат на технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем електропостачання та газопостачання є невід’ємною частиною відповідного договору, крім випадку, якщо співвласники технічне обслуговування і поточний ремонт здійснюють самостійно. (ст. 14, ч. 3 Закону)
Коментар: ремонт співвласники можуть здійснювати самі.

Технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем електропостачання та газопостачання здійснюються суб’єктом, визначеним співвласниками багатоквартирного будинку, за рахунок співвласників.(ст. 14, ч. 3 Закону)
Коментар: Можуть найняти суб’єкта.

Технічне обслуговування, поточний та капітальний ремонти внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують надання відповідної комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу та електричної енергії), здійснюються співвласниками чи залученими ними уповноваженими на виконання таких робіт особами за рахунок співвласників.(ст. 14, ч. 4 Закону)
Порядок здійснення технічного обслуговування і поточного ремонту внутрішньобудинкових систем електропостачання та газопостачання визначається договором про розподіл електричної енергії, природного газу та/або договором про надання послуг з управління багатоквартирним будинком.
Коментар: Порядок здійснення технічного обслуговування може не визначатися, бо його здійснюють співвласники.

Для забезпечення безперервності та безпеки газопостачання оператор газорозподільної системи здійснює технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках. Види робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в нафтогазовому комплексі.(ст. 19, ч. 3 Закону)
Коментар: Якщо залучений оператор, то порядок проведення ним робіт визначається органом влади.

Ремонт внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках (крім робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в житлових будинках) здійснюється за рахунок власників (співвласників) такого житлового, у тому числі багатоквартирного, будинку відповідно до кошторису, поданого оператором газорозподільної системи або іншим суб’єктом господарювання, який має дозвіл на проведення таких робіт, та затвердженого власником (співвласниками) будинку.(ст. 19, ч. 3 Закону)
Коментар: Якщо залучений оператор або інший суб’єкт – ремонт здійснюється за рахунок співвласників.

Вернуться в Житлово-комунальні послугиКто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: Pravnik и 1 гость