Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

Чи можна поділити особовий рахунок між співвласниками квартири

Аватара
 
Сообщения: 171
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Защита прав потребителей

Чи можна поділити особовий рахунок між співвласниками квартири

Сообщение #1 Pravnik » 23.10.2018, 11:20

Постановою Кабінету Міністрів України № 869 від 1 червня 2011 року «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» встановлено, що при розрахунку нормативних витрат калькуляційною одиницею є 1 кв. метр загальної площі, що перебуває у власності або наймі фізичної чи юридичної особи (ч. 5 Загальної частини «Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій»).

Стаття 355 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) визначає, що спільним майном є те, що перебуває у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності.

Відповідно до ч. 1 статті 360 ЦКУ, співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобовязаннями, пов'язаними із спільним майном.

Виходячи з вищевказаного та оскільки за адресою: м. _________, частки у праві спільної сумісної власності не виділені в натурі між співвласниками, розділення особових рахунків не є можливим.

Додатково інформуємо, що відповідно до статті 156 ЦКУ спори між власником та членами його сім'ї про розмір участі в витратах вирішуються в судовому порядку.

Відповідно до статті 8 ЦКУ, якщо цивільні відносини не врегульовані цим Кодексом, іншими актами цивільного законодавства або договором, вони регулюються тими правовими нормами цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини (аналогія закону).


Добавлено спустя 2 минуты 18 секунд:
За рішенням суду одна частина квартири (кімнати) виділяється в окреме користування, а друга – в загальне.
Варто врахувати, що після поділу житлові умови членів сім’ї не повинні погіршитися. Після винесення позитивного рішення про поділ особового рахунку, квартира або будинок, залишається у загальному користуванні, але кожен власник стає власником своєї частини житла та здійснює оплату за неї.

Вернуться в Житлово-комунальні послугиКто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость