Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

Чи можна платити меньше за ЖЕК (коммуналку) якщо не проживаєш у квартирі?

Аватара
 
Сообщения: 95
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Жилищно-коммунальные услуги, защита прав потребителей

Чи можна платити меньше за ЖЕК (коммуналку) якщо не проживаєш у квартирі?

Сообщение #1 Pravnik » 07.10.2018, 21:30

Згідно статті 13 Конституції України, власність зобов'язує.
Частина 1 статті 322 Цивільного кодексу України (далі – «ЦКУ») визначає, що власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до частини 1 статті 360 ЦКУ, співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов'язаннями, пов'язаними із спільним майном.
Згідно статті 66 Житлового Кодексу Української РСР, плата за користування житлом (квартирна плата) обчислюється виходячи із загальної площі квартири, а не від кількості фактично проживаючих осіб.

Механізм формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій визначено Порядком формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».
Виходячи з вищенаведеного, зменшення вартості послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій чинним законодавством України не передбачено та не є можливим.

Вернуться в Жилищно-коммунальные услуги



Кто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость