Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

Чи можна списати борг перед ЖЕКом, якщо в квартирі проживали сторонні люди

Аватара
 
Сообщения: 175
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Защита прав потребителей

Чи можна списати борг перед ЖЕКом, якщо в квартирі проживали сторонні люди

Сообщение #1 Pravnik » 06.11.2018, 12:36

Житлово-експлуатаційна контора № (далі – «ЖЕК №» або «Підприємство») є виконавцем послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій та надає послуги відповідно до структури тарифу, затвердженого рішеннями виконавчого комітету Міської ради «Про тарифи на житлово-комунальні послуги» від 1 січня 2000 року за № 001 (далі – «Рішення»).

Відповідно до умов укладеного договору № 0001 «Про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» між ЖЕК №, що виступає в ролі Виконавця таких послуг та ОСОБОЮ_1, що був Споживачем відповідно до умов договору, Споживач зобов’язаний забезпечити своєчасну оплату цих послуг за встановленим тарифом у строки та на умовах, що передбачені цим договором.

Абзац 16 статті 1 Закону України № 1875-IV «Про житлово-комунальні послуги» визначає, що утримання будинків і прибудинкових територій - це господарська діяльність, спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством.

Пункт 5 частини 1 статті 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» зазначає, що співвласник багатоквартирного будинку (далі – «Співвласник») - це власник квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку.

Співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов'язаннями, пов'язаними із спільним майном (ч. 1 ст. 360 Цивільного кодексу України (далі – «ЦКУ»)).

Частиною 1 статті 1282 ЦКУ передбачений обов’язок спадкоємця задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину.

Відтак, оскільки ЖЕК № надавала послуги з утримання прибудинкової території та будинку, співвласником якого був Споживач, за результатами чого наразі будинок перебуває в задовільному технічному та санітарному стані, існує потреба в сплаті наданих послуг з утримання будинків та прибудинкових територій.

Вказані послуги надаються Підприємством незалежно від того, які особи фактично проживають в помешканні, що відноситься до обслуговуваного Підприємством житлового фонду, адже робітники зайняті обслуговуванням будинку та прибудинкової території забезпечують належну експлуатацію та утримання всього житлового фонду, що перебуває на їх утриманні, а саме здійснюють: прибирання сходових клітин, прибирання прибудинкової території, вивезення побутових відходів, технічне обслуговування внутнішньобудинкових систем, обслуговування димовентиляційних каналів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення та інше.

Отже, оскільки надані Підприємством послуги стосуються не утримання квартири, а утримання всього багатоквартирного будинку та прибудинкової території, то разом з цим поточні власники житлового приміщення за адресою: АДРЕСА_1 мають змогу проживати в будинку, що вчасно обслуговувався та наразі перебуває в належному стані.

У зв’язку з вищевикладеним та з урахуванням вказаних посилань на нормативно-правові акти, ЖЕК № просить Вас виконати передбачений Законом обов’язок щодо оплати наданих послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територіЙ.

Закон не звільняє власника або спадкоємця від сплати платежів за утримання нерухомого майна у разі проживання в ньому інших осіб, а навпаки, прямо передбачає обов’язок саме власника чи набувача відповідних майнових прав оплатити надані послуги.

Вернуться в Житлово-комунальні послугиКто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость