Pravnik.com.uaЖиття переможе смерть, а світ – темряву.

Військовий збір за програмою підготовки офіцерів запасу, як законно звільнитися від роботи

 
Повідомлення: 203
Зареєстрований: 08.10.2018

Військовий збір за програмою підготовки офіцерів запасу, як законно звільнитися від роботи

Повідомлення #1 AndreyPravnik » 10.10.2018, 10:59

У дані статті хотів би поділитися своїм досвідом з приводу того, як законно відправитися для проходження військового збору за програмою підготовки молодих офіцерів запасу. Цей військовий збір відбувається як фінальний етап навчання на військовій кафедрі, строк проходження збору - 30 календарних днів, відповідно до пункту 18 Постанови Кабінету Міністрів від 1 лютого 2012 року №48 "Про затвердження Порядку проведення військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/48-2012-%D0%BF.

Статтею 29 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25 березня 1992 року №2232-ХІІ - http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12 - встановлено законодавчу гарантію на проходження військового збору, а саме, цитата із Закону - ч. 1. Військовозобов'язані призиваються на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори. Резервісти проходять підготовку та збори відповідно до програм у порядку, встановленому положеннями про проходження громадянами України служби у військовому резерві. Про початок та закінчення зборів військовозобов'язаних та резервістів видається відповідний наказ командира військової частини.

Військовий збір на військові кафедру підпадає під категорію навчальних зборів, тому Ви повінстю маєте право на період військових зборів, на ті соціальні пільги які зазназначені цим Законом.

Відповідно до частини 11 статті 29 вищевказаного закону, "За призваними на збори військовозобов'язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності".

Відповідно до вищезаначеної норми, на період проходження військового збору за нами зберігається займанна посада та виплачується середня заробітна плата. На рахунок виплати заробітної плати тут є свої нюанси, оскільки якщо у Вас повністю біла заробітна плата, то таку зарпалту вам повинні виплати перед тим як Ви відудете на військовий збір. Якщо ж у Вас рівна частка "білої" та "чорної" заробітної плати, то Ви можете лише розраховувати на те, що Ви отримаєте лише офіційну частину заробітної плати, заробітна плата в конверті не буде виплачена, але це залежить від вашого керівництва, якщо ж вони погодяться виплатити то гуд. Якщо ж у Вас повністю неофіційна заробітна плата, то зазвичай такі роботодавці навіть не будуть звертати увагу на вимоги, гарантії які Вам надані відповідно до Закону. Виплата заробітної плати можлива лише у випадку домовленості та гарних відносин з роботодавцем.

На проходження військового збору за програмою підготовки офіцерів запасу Вас офіційно призиває Війсковий комісаріат, за місцем прописки, лише цей орган уповноважений на це.

Яким чином підтвердити факт призову на проходження військогово збору?
Єдиним документом призову Вас на проходження таких зборів - є Наказ "Про організацію призову та направлення на навчальний збір за програмою офіцерів запасу на кафедрі військової підготовки", військового комісаріату відповідно до Вашого місця прописки.

Звертаю увагу га те, що коли ви будете замовляти/запрошувати/забирати такий витяг, просіть військкомат щоб цей витяг був з мокрою печаткою та підписом уповноваженої особи, якщо вони відмовляють надати такий витяг з мокрою печаткою, нехай роблять відмітку на копії те, що копія надана згідно з оригіналом, або любий інший надпис, що свідчить про те, що це офіційна копія взяти з оригінала. У такому витязі буде прописана Ваше ПІБ, що і буде офіційним підтвердженням для роботодавця.
Також можна взяти довідку з військової кафедри про те, що Ви упродовж зазначеного строку відбуваєте на навчальний збір за вищезаначеною програмою до війскової частини №. Для деяких роботодавців такої довідки достатньо, але є ризик того що Вам не виплатять заробітню плату, це все залежить від Роботодавця й тому Вам це краще уточнювати беспосередньо у нього.
Моя порада взяти таку довіку та подати її разом з витягом із війскомата до Роботодавця тому, що чим більше Ви маєте офіційних документів, що підтверджують факт Вашого перебування на військових зборах, тим краще.

Після проходження зборів у роботодавця постане логічне запитання, хто повинен відшодувати суму заробітної плати яка була надана працівнику на період проходження війскового збору.

Відповідь проста - таке відшкодування здійснює Війсковий комісаріат, який і призвав Вас на війсковий збір, тому не реагуйте на те, що Війскомат буде відхрещуватися та переводити стрілки на війскову кафедру, з коментарем що Вас призвала саме війскова кафедра, це нонсенс, оскільки Війскова кафедра не має таких повноважень.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок і розміри грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних» від 23 листопада 2006 р. № 1644
- http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1644-2006-%D0%BF06-%D0%BF - військовозобов’язаним, у т. ч. резервістам, призваним на збори, за кожний день перебування на зборах з урахуванням часу перебування у дорозі від військового комісаріату до місця проведення зборів і назад військові частини, в яких військовозобов’язані, у т. ч. резервісти, проходять збори, виплачують добові. Виплату середнього заробітку військовозобов’язаним, у т. ч. резервістам, призваним на збори, проводять підприємства, установи та організації , в яких працюють призвані на збори громадяни, з наступним відшкодуванням цих витрат військовими комісаріатами за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на утримання Міністерства оборони та інших центральних органів виконавчої влади, які здійснюють керівництво військовими формуваннями.

 
Повідомлення: 203
Зареєстрований: 08.10.2018

Re: Війсковий збір за програмою підготовки офіцерів запасу, як законно увільнитися від роботи з збереженням посади та заробітньої плати

Повідомлення #2 AndreyPravnik » 10.10.2018, 15:22

Відповідальність роботодавця у разі якщо він не хоче законно увільняти на строк проходження збору - 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 37 230 грн, а з січня 2019 року ця сума становитеме - 41 730 грн (якщо мінімальна зарплата 3723 грн, а з січня 2019 року, мінімальна зарпалата становитеме 4173 грн) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

 
Повідомлення: 203
Зареєстрований: 08.10.2018

Повідомлення #3 AndreyPravnik » 22.10.2018, 11:21

У разі якщо війсковий комісаріат відмовляється відшкодувати середньомісячну заробітню плату (у моєму випадку вони посилалися на те, що я не війсковозобов'язаний, а призовник), на що повиненн прислати офіційного листа з підставою для відмови, з підписом уповноваженої особи, потрібно підготувати відповідь з посиланням на нормативно правові акти, щоб підтвердити Ваш статут як війсково зобов'язаного.

 
Повідомлення: 203
Зареєстрований: 08.10.2018

Повідомлення #4 AndreyPravnik » 22.10.2018, 11:25

Зразок листа:


Фірмовий бланк, у разі відсутності прописати назву, адресу, код ЄДРПОУ, ІПН
____________________________________________________________________________________


___ ___ _____ дата
Назва військового комісаріату __________

адрес: ________________



На Ваш лист №________ від ___ _____ 201_ року, щодо компенсації середньої заробітної плати ________ за період 2___________ повідомляю, що відповідно до пункту 15 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу» від 01 лютого 2012 року №48 (зі змінами) (надалі – Постанова), громадяни, які мають ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, пройшли теоретичний і практичний курс навчання з військової підготовки у відповідному військовому навчальному підрозділі чи вищому військовому навчальному закладі та комплексні практичні заняття з вивчення курсу первинної військово-професійної підготовки, залучаються до проходження навчального збору, передбаченого програмою військової підготовки. Під час навчального збору на громадян поширюються права та обов’язки, встановлені актами законодавства для військовозобов’язаних, призваних на збори.
Відповідно до ч.1. статті 29 Закону України від 25 березня 1992 року (зі змінами) «Про військовий обов’язок і військову службу» (надалі – Закон), військовозобов'язані призиваються на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори.
Відповідно ч. 11 статті 29 Закону, за призваними на збори військовозобов'язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності.
Відповідно до ч. 13 статті 29 Закону, виплата середньої заробітної плати військовозобов'язаним за весь період зборів та резервістам за час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Ураховуючи вище зазначене, громадянин ___________ відноситься до категорії військовозобов’язаного та має право на відшкодування середньої заробітної плати за рахунок коштів Державного бюджету України, оскільки на період проведення навчальних зборів за програмою підготовки офіцерів запасу мав статут військовозобов’язаного.



____________ (посада підписанта)
_______________ (ПІБ)

 
Повідомлення: 203
Зареєстрований: 08.10.2018

Повідомлення #5 AndreyPravnik » 24.10.2018, 15:49

У разі якщо війскомат негативно, або не відповідає на ваш лист, потрібно готуватися до оскарження їх дії або в судовому порядку, або адміністративному, але для додаткової доказів потрібно написати лист з проханням розяснити Ваше питання.

Це розяснення можна використовувати як доказ і адміністративному оскражені, так і в судовому, тому що це розяснення надає вищий орган у галузі Збройних Сил.

 
Повідомлення: 203
Зареєстрований: 08.10.2018

Повідомлення #6 AndreyPravnik » 24.10.2018, 15:54

Зразок листа до Міністерства оборони України


Фірмовий бланк, у разі відсутності прописати назву, адресу, код ЄДРПОУ, ІПН ____________________________________________________________________________________


___ ___ _____ дата


Міністерство оборони України
Повітрофлотський проспект 6, м. Київ, 03168.



На виконання статті 11 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» КМ України 1 лютого 2012 року Постановою №48 (далі – Постанова) затверджено Порядок проведення військової підготовки громадян України за програмою офіцерів запасу. Відповідно до пункту 15 Постанови громадяни, які мають ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, пройшли теоретичний і практичний курс навчання з військової підготовки у відповідному військовому навчальному підрозділі чи вищому військовому навчальному закладі та комплексні практичні заняття з вивчення курсу первинної військово-професійної підготовки, залучаються до проходження навчального збору, передбаченого програмою військової підготовки. Під час навчального збору на громадян поширюються права та обов’язки, встановлені актами законодавства для військовозобов’язаних, призваних на збори.

Відповідно до ч.1. статті 29 Закону України від 25 березня 1992 року (зі змінами) «Про військовий обов’язок і військову службу» (надалі – Закон), військовозобов'язані призиваються на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори.

Відповідно ч. 11 статті 29 Закону, за призваними на збори військовозобов'язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності.

Відповідно до ч. 13 статті 29 Закону, виплата середньої заробітної плати військовозобов'язаним за весь період зборів та резервістам за час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Прошу надати роз’яснення чи має право громадянин який призваний на військові збори за програмою підготовки офіцерів запасу на компенсацію середньої заробітної плати та єдиного соціального внеску із заробітної плати.


____________ (назва підприємства, посада підписанта) ____________ (ПІБ підписанта)


Повернутись в Призыв в Армию / Служба в Армии



Хто зараз на форумі