Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

Пропозиції щодо удосконалення законодавства України

Аватара
 
Сообщения: 171
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Защита прав потребителей

Пропозиції щодо удосконалення законодавства України

Сообщение #1 Pravnik » 25.10.2018, 10:26

Під час вивчення юридичної практики, зокрема постанов Верховного Суду України нерідко зустрічається застосування терміну "суб'єкт права", визначення якого не міститься в жодному НПА (є лише згадування терміну).

Так, наприклад, даний термін вживається у наступному контексті:
Суб’єктами цього Закону є органи виконавчої влади, місцевого cамоврядування, виробники, виконавці та споживачі житлово-комунальних послуг, а також власники приміщень, будинків, споруд, житлових комплексів або комплексів будинків і споруд (стаття 1, частина друга статті 3, стаття 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).
- Постанова судової палати у цивільних та господарських справах Верховного Суду України від 20 квітня 2016 року № 6-2951цс15.


А також в ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" №1875-IV (ст. 3), що підлягає втраті чинності від 01.05.2019.
Стаття 3. Предмет регулювання цього Закону. Суб'єкти у сфері житлово-комунальних послуг
1. Предметом регулювання цього Закону є правовідносини, що виникають між виробниками, виконавцями, споживачами у процесі створення, надання та споживання житлово-комунальних послуг.
2. Суб'єктами цього Закону є органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, власники, виробники, виконавці та споживачі житлово-комунальних послуг.

Що цікаво, в новому ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" від 01.05.2019 №2189-VIII даний термін не вживається, а стаття з переліком суб'єктів у сфері житлово-комунальних послуг відсутня.

Пропонується зафіксувати даний термін належним чином в одному з законодавчих актів України в такій редакції:

Суб'єкт закону - це особа, коло осіб, організація чи інше утворення, що є прямо передбачене національним законодавством України, на яке звернена дія того чи іншого нормативно-правового акту.
(прим.: потребує перевірки ФАХІВЦЯ-ФІЛОЛОГА)
- автор: Pravnik

Вернуться в Другое (если отрасль права не определена)Кто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость