Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

Чи можна заключати безстрокову довіреність???

 
Сообщения: 118
Зарегистрирован: 08.10.2018

Чи можна заключати безстрокову довіреність???

Сообщение #1 AndreyPravnik » 09.01.2019, 15:22

На сьогодні в юридичні практиці довіреності завжди заключаються на певний строк, але іноді потрапляють в поле зору довіреності які є безстрокові та підписані декілька років тому.

Чи є така довіреність правомірною???

Відповідь можна знайти в Цивільному кодексу України (далі ЦКУ) та листі Головного управління юстиції у м. Києві від 12.06.2007 р. № 1.


ЦКУ передбачає наступні норми стосовно довіреностей:

Стаття 247. Строк довіреності


1. Строк довіреності встановлюється у довіреності. Якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії.
2. Строк довіреності, виданої в порядку передоручення, не може перевищувати строку основної довіреності, на підставі якої вона видана.

Думка Головного управління юстиції у м. Києві викладена у листі від 12.06.2007 р. № 1:

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ У М. КИЄВІ

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

від 12.06.2007 р. N 1

Щодо запобігання порушенню ч. 2 ст. 247 Цивільного кодексу України


Головне управління юстиції у м. Києві в межах компетенції, з метою запровадження єдиної нотаріальної практики в м. Києві, доводить до відома, що ч. 1 ст. 247 Цивільного кодексу України передбачено, що строк довіреності встановлюється у довіреності; якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії. Таким чином, дана норма закону надає право видавати безстрокові довіреності.

Згідно ч. 2 ст. 247 Цивільного кодексу України строк довіреності, виданої в порядку передоручення, не може перевищувати строку основної довіреності, на підставі якої вона видана. Згідно ч. 1 ст. 251 Цивільного кодексу України строком є певний період у часі, зі спливом якого пов'язана повна дія чи подія, яка має юридичне значення. У відповідності з ч. 1 ст. 252 Цивільного кодексу України строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами. Для виконання даних норм закону необхідно, щоб в основній довіреності, в якій передбачено право передоручення, зокрема був чітко визначений роками, місяцями, тижнями, днями або годинами строк її дії. Якщо строк дії основної довіреності не вказаний, неможливо видати довіреність в порядку передоручення в межах строку дії основної довіреності, а значить виконати вимоги ч. 2 ст. 247 Цивільного кодексу України.

Враховуючи вищевикладене, з метою запобігання випадків порушення ч. 2 ст. 247 Цивільного кодексу України та унеможливлення видачі довіреності в порядку передоручення у зв'язку з відсутністю строку дії в основній довіреності, Головне управління юстиції у м. Києві рекомендує нотаріусам міста Києва роз'яснювати особам, що звернулись за посвідченням безстрокових довіреностей, зміст ч. 2 ст. 247 та ч. 1 ст. 252 Цивільного кодексу України, про що зазначати в тексті довіреності.

Отже, безстрокову довіреність не заборонено заключати відповідно до чинного законодавства.

Вернуться в Гражданское право (Цивільне)



Кто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость