Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

Суд відмовив у видачі судового наказу через вказання неповної адреси боржника (відповідача)

Аватара
 
Сообщения: 181
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Защита прав потребителей

Суд відмовив у видачі судового наказу через вказання неповної адреси боржника (відповідача)

Сообщение #1 Pravnik » 17.12.2018, 09:08

До господарського суду Київської області була подана заява про видачу судового наказу. В самій заяві в графі "Відповідач" було вказано: ім'я, прізвище та по-батькові особи, місто, вулиця, номер будинку та квартири, в якій боржник проживає та ідентифікаційний номер фізичної особи.

При цьому, суддя Господарського суду Київської області постановив ухвалу про відмову у видачі судового наказу з наступних причин (цитування):
Відповідно до п.2 ч. 2 ст. 150 ГПК України, у заяві про видачу судового наказу повинно бути зазначено, зокрема, місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб).
Так, звертаючись з даною заявою заявником адресу боржника зазначено як: м. Назва, вул. _____, 10/3, кв. 97. Між тим, це не є повною адресою боржника, оскільки не вказано області.
Отже, у поданій заяві зазначено неповну адресу боржника.
В силу п. 1. ч. 1 ст. 152 ГПК України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушенням вимог ст. 150 цього кодексу.
Дійсно, в заяві має бути вказано місце проживання відповідача, проте виникають наступні питання:

- Чи була вказана у данному випадку адреса боржника?
Ми вважаємо, що вона була вказана. Така адреса є унікальною, а також достатньою для встановлення місця проживання особи, а відтак відсутність вказаної області не дозволяє говорити про невиконання вимог згаданої норми закону.

- Чи можна достовірно встановити місце проживання (прописки) боржника виходячи із даних, вказаних у заяві?
Так, звичайно. Окрім того, що вказано місто, вулиця, будинок та номер квартири, був вказаний ідентифікаційний номер фізичної особи, за яким виходячи з даних реєстру можна встановити адресу проживання боржника (фізичної особи-підприємця).

Відтак вважаємо, що суд помилково відмовив у видачі судового наказу, оскільки адреса відповідача все ж таки була вказана.

Вернуться в Хозяйственный суд (Господарський суд)Кто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость