Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

Ухвала про відмову у видачі судового наказу на підставі п. 5 ч. 1 ст. 152 ГПК (пройшов строк, який перевищує позовну давність)

Аватара
 
Сообщения: 181
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Защита прав потребителей

Ухвала про відмову у видачі судового наказу на підставі п. 5 ч. 1 ст. 152 ГПК (пройшов строк, який перевищує позовну давність)

Сообщение #1 Pravnik » 12.02.2019, 08:57

Ухвалою Господарського суду Київської області відмовлено у видачі судового наказу про стягнення заборгованості з ОСОБА_1 на підставах:

  • Не вказано, що особа є ФОП
  • Не вказана повна адреса реєстрації особи (область та індекс)
  • Пройшов строк, який перевищує позовну давність
При цьому, суд зазначає:
Беручи до уваги наведені вище обставини, суд дійшов висновку про відмову у видачі судового наказу на підставі п. п. 1, 5 ч. 1 ст. 152 ГПК України.
Водночас суд роз'яснює, що відповідно до ч. 2 ст. 153 ГПК України, відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених п. п. 3-6 ч. 1 ст. 152 ГПК України, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.
Таким чином, суд звертає увагу на дійсно наявний факт подання заяви з вимогою про стягнення боргу в сумі, частина якого утворилася більше трьох років назад.

Питання: чи є подання нової заяви про видачу судового наказу зі зменшенням розміру грошових вимог та виправленням інших упущень при складанні заяви тим, що дозволить бути заяві такою, що не містить "таких самих вимог"?

Наша думка - так.
Формально, попередня заява була подана на фізичну особу, тепер - на фізичну особу-підприємця. Окрім того, вимоги змінились - тепер вони в межах позовної давності, до того ж до них включений ще один, останній місяць.
Логічно, що якщо пройшов строк, встановлений законом для пред’явлення позову в суд за такою вимогою, це не може бути підставою для того, щоб більше ніколи в житті не мати змогу знову подати заяву про видачу судового наказу на ту ж саму особу.

Отже, якщо причин для відмови у видачі судового наказу за згаданими вище ознаками (які були зазначені в ухвалі) немає, суд розуміючи що це не "така ж сама заява" має задовольнити позовні вимоги.

Аватара
 
Сообщения: 181
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Защита прав потребителей

Сообщение #2 Pravnik » 22.02.2019, 12:47

За результатами розгляду поданої заяви про видачу судового наказу, Господарський суд Київської області ухвалив видати відповідний судовий наказ.
Відтак, зазначені вище думки підтвердлилися, - подання нової заяви про видачу судового наказу зі зменшенням розміру грошових вимог та виправленням інших упущень при складанні заяви дозволило бути заяві такою, що не містить "таких самих вимог". :)
http://reyestr.court.gov.ua/Review/79807189


Вернуться в Хозяйственный суд (Господарський суд)Кто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость