Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

В продуктовому магазині на мої штани протекла білизна через незакриту кришечку

Аватара

Специализация: Жилищно-коммунальные услуги, защита прав потребителей

В продуктовому магазині на мої штани протекла білизна через незакриту кришечку

Сообщение #1 Pravnik » 11.11.2018, 13:22

Стаття 679 Цивільного кодексу України. Недоліки товару, за які відповідає продавець
1. Продавець відповідає за недоліки товару, якщо покупець доведе, що вони виникли до передання товару покупцеві або з причин, які існували до цього моменту.
Правила використання та зберігання товару містяться в експлуатаційних документах на товар та залежать від його властивостей. Відтак, тара з білизною повинна зберігатися з закритою кришкою. До моменту придбання товару, відповідальність за умови зберігання несе продавець (магазин). Причинно-наслідковий зв'язок полягає у тому, що продавець недотримався умов належного зберігання товару, за результатами чого були завдані майнові збитки третій особі.
Оскільки товар ще не був придбаний, покупець не зобов'язаний доводити провину продавця.

За загальним правилом, встановленим ч. I ст. 668 ЦК до моменту передачі товару ризик випадкового знищення або випадкового пошкодження товару несе продавець. Тобто оскільки продавець до моменту покупки є власником речі, він повністю відповідає за все, що може спричинити ця річ.

Чи згоден буде представник магазину який буде вирішувати зі мною це питання передивитися камери спостереження , щоб переконатися у тому що білизна пролилася до моменту покупки, та чи можу я його зобов'язати це зробити ?

На жаль зобов'язати його на перегляд відеокамер не можна, законом не передбачено ваше право зобов'язати магазин доводити його провину. Спробуйте звернутись до адміністратора магазину.

Чи можу я залучити правоохоронні органи для того щоб отримати докази в виді записів з камер спостережень ?

Законом про нац. поліцію визначено:
Стаття 2. Завдання поліції
1. Завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах:
2) охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави;
Так, можете. Будь-яке недотримання законів України - можливість викликати поліцію.

Вернуться в Защита прав потребителей