Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

Семінарське заняття: Шлюбний договір. Відповіді.

Аватара
 
Сообщения: 181
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Защита прав потребителей

Семінарське заняття: Шлюбний договір. Відповіді.

Сообщение #1 Pravnik » 04.06.2019, 13:01

Шлюбний договір, укладений між Степаном та Ольгою, містить наступні умови:

1. В Ольги виникне право на утримання від Степана у разі її непрацездатності, якщо на момент виникнення непрацездатності вони проживуть у шлюбі не менше 5 років.

2. Усі речі, придбані для професійних занять одного з подружжя вартістю до 3 тис. грн., будуть особистою власністю кожного з подружжя.

3. Орендна плата, яка буде отримана за користування квартирою, яка належить подружжю на праві спільної сумісної власності, буде власністю Степана.

4. У разі поділу майна, що є спільною сумісною власністю, частка Степана складатиме 3/5, а частка Ольги - 2/5.

5. Кожен із подружжя може змінити своє місце проживання тільки за письмовою згодою іншого з подружжя.

Відповіді:

1. Стаття 99 Сімейного Кодексу України встановлює можливість надання утримання одному з подружжя незалежно від непрацездатності та потреби у матеріальній допомозі на умовах, визначених шлюбним договором.

2. Змістом шлюбного договору може бути правовий режим майна набутого під час шлюбу.

3. Шлюбний договір може включати в себе положення стосовно умов, що врегульовують майнові відносини між подружжям (порядок користування грошовими коштами, порядок виконання кредитних чи інших майнових зобов’язань, зобов’язання одного з подружжя щодо здійснення оплати за лікування чи навчання іншого або дитини тощо).

4. Шлюбний договір може включати в себе визначення можливого порядку поділу майна, в тому числі в разі розірвання шлюбу;

5. Шлюбний договір в першу чергу застосовується не для регулювання спільного проживання і користування майном, а на випадок розриву шлюбних відносин, окрім цього зміна особистого місця проживання не може бути підпорядкована згоді обох членів подружжя. Стаття 2 ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» встановлює наступне: Громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом. Сімейним Кодексом України не передбачена можливість встановлення обов’язку щодо неможливості самовільної зміни проживання за шлюбним договором.

Вернуться в Семейное правоКто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость