Pravnik.com.uaТвоя нарадча кімната ;)

Злочини, здійснювані з використанням високих інформаційних технологій

Аватара
 
Сообщения: 171
Зарегистрирован: 05.10.2018
Откуда: Киевская область
Специализация: Защита прав потребителей

Злочини, здійснювані з використанням високих інформаційних технологій

Сообщение #1 Pravnik » 18.10.2018, 09:19

Шаня Денис © 2016

Сьогодні Україна, як країна комп’ютеризована, знаходиться на рівних правах серед провідних держав світу, що мають високий рівень розвитку комп’ютерних систем. Звісно, існують законодавчі обмеження, які ускладнюють впровадження високих інформаційних технологій, проте доступ до глобальної мережі інтернет є звичайною справою для більшості українців. Саме інтернет, як інструмент злочинця, стає загрозою для добробуту сімей, матеріальної забезпеченості та міцного здоров’я кожного, хто вступає в взаємодію з незнайомими людьми в віртуальному просторі. Шлях по боротьбі зі злочинцями, озброєними високотехнологічними пристроями (комп’ютерами), покладений давно та передбачає виявлення за знешкодження таких осіб, проте зазвичай це відбувається вже після скоєння цілого епізоду злочинів та при наявності великої кількості потерпілих осіб, що звернулися до правоохоронних органів. Темпи викриття таких злочинів та кількість появи нових важко назвати однорідними, а тому варто звернути увагу на засоби протидії появі нових злочинів та дослідити інші причини за якими вони здійснюються та існують.

До злочинів, що здійснюються з використанням високих інформаційних технологій входять інструменти та засоби, що налічують комп’ютеризовані пристрої та системи обчислення, за допомогою яких, в тій чи іншій мірі особа скоює ряд діянь, що підпадають під ознаки складу злочину. Найпоширенішими категоріями злочинів в Україні з використанням високих інформаційних технологій є шахрайство та вимагання, порушення авторських прав на інтелектуальну власність. Навіть форма зворотного зв’язку на сайті Департаменту кіберполіції Національної поліції України побудована за виглядом, як бланк заповнення скарги на дії шахрая, що тим чи іншим шляхом отримав кошти, ввівши в оману особу за допомогою різних маніпулятивних дій, вказання неправдивих відомостей тощо.

На мою думку, деяку роль в успішному процвітанні подібних видів злочинів відіграє той факт, що зважаючи на матеріальний стан суспільства, зокрема різке подешевіння високотехнологічних засобів зв’язку в минулі роки, та прискорений перехід до відкритої ринкової економіки в країні, люди занадто швидко почали користуватися комп’ютерами та сервісами, що дозволяють продавати та купувати товари, спілкуватися з іншими особами, інтерес у спілкуванні з якими включає обмін грошовими коштами, в сподіванні отримати якесь матеріальне чи віртуальне благо. Керуючись бажанням, відсіюючи сумніви, українці, в основному без досвіду в подібних справах, схильні довіряти віртуальним буквам на моніторі власного комп’ютера, вигаданому імені співрозмовника та обіцянкам. А найбільшим горем нашої ментальності є небажання заявляти до правоохоронних органів про випадки здійснення злочинної діяльності, через що нечисті на руку особи продовжують руйнувати матеріальне благополуччя наших співвітчизників та навіть громадян іноземних держав.

Методи боротьби з даними злочинами досить прості та схожі на такі, що мали місце при боротьбі з іншими категоріями посягань за участі шахраїв, навіть за часів Радянського союзу. В основу, як я вважаю, варто покласти покращення якості освіти підростаючого покоління саме у сфері протидії злочинним посяганням в мережі інтернет, адже збитків вони можуть принести не менше, аніж грабежі на вулиці. До старшого покоління теж варто залучити фахівців в області протидії злочинам, вчиненим за допомогою використання високих інформаційних технологій, що через соціальну рекламу, бесідам на робочих місцях та публікаціях в ЗМІ зможуть застережити та розказати про поширені види злочинних посягань, жертвами яких стати дуже просто, адже досить лише довіритись без розбору одній з тисяч пропозицій в мережі та в наступну мить втратити свої заощадження.

Розглядаючи найбільш популярні злочини за даною темою, варто вивести формулу застережень для забезпечення власної безпеки.

Вимагання виникає на підставі володіння певною річчю чи інформацією в руках злочинця, а тому варто обмежити поширення, наприклад, інформації про власну персону в мережі інтернет. Віртуальний простір дозволяє копіювати інформацію безліч разів, тому лише одна помилка спроможна дати свій відголосок в несподіваних місцях, через що зберігайте високий рівень анонімності, звісно що з благородних мотивів.

Шахрайство ґрунтується на наших природних звичках довіряти людям, особливо це небезпечно у поєднанні з відсутністю досвіду. Завжди долучайте перевірених знайомих до грошових операцій з використанням комп’ютерних систем, переймайте досвід, можливо навіть з їх помилок, та не соромтеся задавати питання незнайомцям, з якими ви вступаєте у взаємодію. Пам’ятайте, що чесним людям немає що приховувати, особливо це стосується виправдовувань з їхнього боку.
Порушення авторських прав для нас поки поняття віддалене, проте кожна людина спроможна на творчість, а отже результат її творчості заслуговує бути захищеним від незаконних посягань, тобто від несанкціонованого копіювання і поширення, присвоєння тощо. У процесі творчої діяльності залишайте пробні матеріалі, ескізи та напівготові варіанти робіт при собі, майте свідків здійснення процесу творчої діяльності та користуйтеся, не відкладаючи, нагодою офіційно зафіксувати роботу за своїм ім’ям. Вивчайте заздалегідь механізми захисту порушених прав та пам’ятайте, що будь-яка інтелектуальна праця має право на оплату, яка може відбуватися лише за волі її автора та відповідно щодо неї.


Шаня Д. В. «Злочини, здійснювані з використанням мережі Інтернет // V Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції розвитку національного законодавства» – Київ, 2016.

Вернуться в Информационное правоКто сейчас на форуме

Сейчас этот раздел просматривают: 1 гость