Субсидії за квартплату та комуналку почали виплачувати по-новому

Березень став для українців відкриттям — субсидії почали нараховувати не в рахунок знижки з оплати житлово-комунальних послуг, а «живими» грошима на картку Ощадбанку або готівкою на руки. Таким чином, кожен українець, що отримує субсидію, зможе самостійно розпоряджатися державною знижкою на оплату квартплати — придбати щось інше або сплатити частину послуг цими ж грошима, при цьому решту, якщо вона буде, можна буде залишити собі.


Доцільність такої системи надання державної допомоги неоднозначна, адже виникає ризик, коли ці гроші підуть не за призначенням, тобто невеликий, проте вагомий процент населення, просто не сплатить послуг, а відтак втратить право на державну допомогу в майбутньому. Результат один: державних коштів у такому випадку буде витрачатися менше, а боргів перед комунальними підприємствами на місцях у громадян стане більше. Цікаво, правда?

До речі, аналогічну систему виплати компенсації треба було б вже давно впровадити у сфері транспортних послуг. Пенсіонери не платять за проїзд у тролейбусах, держава компенсує ці витрати тролейбусним управлінням, проте як бути з тими, хто проживаю у селі та не має можливості користуватися тролейбусами? Чому одні пенсіонери мають можливість користуватися привілеями, а інші ні? Треба також, виплачувати ті декілька сотень гривень на картку пенсіонерам, а далі хай самі вирішують, що з ними робити.

Обговорення новини на форумі за посиланням: https://pravnik.com.ua/forum/viewtopic.php?f=52&t=230