Валюту можна буде купувати в додатках банків України?

Прийнятий Верховною Радою 21 червня 2018 року та підписаний Президентом 4 липня 2018 року Закон «Про валюту і валютні операції», лібералізуючий обіг валюти, вводиться в дію 7 лютого 2019 року.

2 січня 2019 року НБУ затвердив Постанову №5 «Про затвердження Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті»

Згідно з пунктом 58 цієї постанови:

«Фізичні особи ̶ клієнти банків здійснюють операції у незначному розмірі з купівлі безготівкової іноземної валюти без наявності підстав/зобов’язань.

Банк здійснює такі операції (одній фізичній особі в один операційний день у межах одного банку) на підставі заяви або дистанційного розпорядження клієнта без подання клієнтом документів, що пов’язані із здійсненням валютної операції.»

Виходячи з цього та керуючись здоровим глуздом і думкою професійних юристів вважається, що 7 лютого 2019 року у всіх прогресивних банківських додатках в країні повинна з’явитися купівля валюти.

Добавить комментарий